h1

19:59:58, 19:59:59,20:00:00 hah şimdi haberler

27 Şubat, 2008

Milano’da tünel kazan meslektaşlar Damiani’nin birçok değerli taşını götürmüş. Bir anlamda Michael Caine’li The Italian Job 2003’teki tekrar çevriminden sonra bir daha çevrimi yapılmış yani. İyi de polis şimdi olağan şüpheli olarak yine benim peşime düşecek. Oysa kaç aydır en ufak işe karıştığım yok, sayın seyirciler. Gördüğünüz gibi burada hep karşınızdayım. Peki, ama çetenin diğer üyeleri ne durumda? Hem Halid‘in (ki küçüklüğünde Cheb Khaled diye bilinirdi bizim çevrelerde) hem de Candan‘ın aynı tarihlerde ortadan kaybolmasına ne demeli? Veletler patronları olmadan birşey çeviriyor sanki. Yoksa şu olay da onların olmasın? Bu sefer aldığınız Van Gogh’u, Monet’yi müze yakınındaki bir arabada bırakmak gibi komik hatalar yapmayın bari.

Abd, bağlayıcı karbon emisyon oranları kabul etmeye hazırmış. Vay anasını, di mi sayın seyirciler? Özellikle An Inconvenient Truth’u henüz seyretmeye cesaret edebilmiş, ümidi azalmış biri için daha iyi haber olamaz sanki, di mi? Oysa haberin gerisini okuyunca anlıyorsunuz. 2050 oranları için olumlu yaklaşıyormuş abd. 2050’ye bu durumda bugün bildiğimiz dünyadan ne kalırsa.. Zaten o zamana petrol de kalmayacağından sorunu olmaz abd’nin. Hem Çin ve Hindistan’ın da katılması koşuluyla demişler. Onların katılmasının kendilerinden zor olduğunu bildikten sonra..
Ben işte burada huzurunuzda öneriyorum, elmas dediğin yoğunlaştırılmış karbon değil midir? Toplasınlar dünyanın tüm fazla karbonlarını, elmas yapsınlar. Birazını da zararını karşılamak için Damiani’ye hediye etsinler. Bu iki haber de böyle birbirine bağlanır işte.

İlk biyofuelli ticari jet uçuşu gerçekleştirilmiş. Yapan da balonla dünya turu ve benzeri milyarderlik sıkıntıları ile uğraşan macerasever Richard Branson’ın Virgin havayolları. Ama işin içyüzü pek de göründüğü gibi değil. Kullandıkları 4 motordan birinin bir miktar ihtiyacı sadece. Ve çevreciler biyofuelin çok da yararı olmadığından bahsediyor bugünlerde. Başka şey yetiştirilen topraklara mısır ekince toprakta birikmiş karbon dışarı çıkıyormuş filan. Ayrıca, bu mısır fiyatlarını şişirmeye yarıyormuş. Aynen bir alttaki haberde görüldüğü gibi.

Dünya Gıda Örgütü, yükselen tahıl fiyatları yüzünden alarm vermiş. Son 6 ayda buğdayın fiyatı ikiye katlanmış, mısır %75 artmış. Tabi, daha çok artan petrol fiyatları yüzünden. Bir de Çin ve Hindistan zenginleştikçe artan talep yüzünden.

Norveç dünyanın tüm tahıl tohum çeşitlerini donduruyormuş.

– Pakistan yutüp’ü yasaklamıştı pazar günü. Aynı gün burada da kesikti yutüp. Meğer yutüp’e yönlenen bağlantıları çıkmaz bir adrese yönlendirmiş pakistan telekom’u. Dünyanın çoğu da daha hızlı bir bağlantı gözüküyor diye onları takip etmiş. Bizim telekom daha uyusun, eloğlu nasıl sansürlüyor siteleri.

Reklamlar

5 yorum

 1. Şu Norveç’in yaptığı işe ait haberi izlemiştim.
  Doğrusu iyiniyetlerine hayran kaldım.

  Ortadan kaybolan yazarları bilemeyeceğim, amma, yazının ilk haberi (haberleri) çok eğlenceli, doğrusu.


 2. Aa!
  Benim buraya iki saniye önce yazdığım yoruma ne oldu ki?
  Gene üzerimdeki elektriğe mi kurban gittim yoksa?


 3. ondan değildir ama birkaç seferdir htttp//: diye yazdığınızı farkettim (3 t ile ve :’yı sona koyarak). son günlerde yüzbinlerce okurumun bir kısmı size doğru gelmiyorsa yorumlardan, ondandır.

  haber için ya, hadi diyorum, arabada bıraktınız resimleri, resimler de çerçevelerinde hala; bari bagaja koyun, arka koltuğa değil. sanki bulunmalarını istemişler (o zaman da niye arabayı bırakıyorsun demeli).


 4. Şimdi bu elektrikle yükleneliberi…, şaka, hiç ilgisi yok. Tamamen dikkatsizlikten olmalı, bacadan yol bulma siteleri zaman zaman değişiyor, yenisini bulup adres yazmak derken, öyle yalnışlıklar da oluyor. Vah vah! Demek yüzbin okur kaybettim bu nedenle? :))


 5. patron sen bile yediysen biz olmuşuz demektir!;)

  ahahaha burda hava çok sıcaaaak, şimdi biraz okyanusta serinlemeliyim. ahh, önce kokteylimi sipâriş edeyim. yapacak çok iş var; spa çok vaktimi alıyo, kuaförüm işi uzatıyo (daha fazla niye güzelleşeyim ki, bu kadar can yaktığımız yeter!:P), terzim geliyo paris’ten, karşılanması lâzım. akşam pokerde ne giyicem ben?!! üfff çok işim var çoook! halid de ortalarda yok, en son iki gün önce üç fıstıkla rulet masasında gördüm, kesin chipleri bozdurmakla meşguldür! 😛

  biz iyiyiz patron merâk etme. şey dicektim biraz para yollasana. acayip elim darda, yoksa dönemem ona göre. 😉Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s