h1

Hah, işte şimdi Maliye’nin istediği oldu

29 Mart, 2008

Harvard da zamana uydu 06/03/2008 (1396 kişi okudu)

AP – BOSTON – ABD’de açık görüşlülüğüyle tanınan Harvard Üniversitesi, karşı cinsle aynı yerde spor yapmanın iffet duygularını zedelediğini belirten Müslüman kadınlara yer sağlamak amacıyla bir jimnastik salonunu haftada birkaç saat erkeklere kapattı. Öğrencilerin çoğu uygulamadan memnun değil ve bazı kız öğrenciler bunun cinsiyet ayrımcılığı olduğu kanısında. Müslüman öğrencilerse uzlaşma ve başkalarının inançlarına saygı duymak gerektiğini söylüyor. Üniversite sözcüsü, çeşitli dinlere mensup öğrencilerin sıkça taleplerde bulunduğunu ve bu talepleri mümkün oldukça yerine getirdiklerini, bu amaçla Hindu ve Müslüman öğrencilerin dini ihtiyaçlarını karşılamak için onlara özel yer tahsis ettiklerini belirtiyor.

Demek Harvard maliyeden gelen geliri kesmek istememiş. Haber burada, demedi demeyin kısmı da şurrraaadaa (maliyeciler hep bostona gidiyor derken orada harvarda gittiklerini bilmiyordum tabi).

[Bu arada ben hiç de Harvard’ı açık görüşlü bilmiyorum. Öyle bilindiğini de sanmıyorum. Bilakis, Yale, Princeton gibileriyle beraber buranın tutucu ve kibirli Oxbridge’ini (oxford-cambr.) oluşturur Harfırd.]

Reklamlar

One comment

  1. bu sıra “uzlaşma” her yerde moda herhalde.Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s