h1

Torchwood trt’de

13 Temmuz, 2009

torchwood

Amerika yıllarının hoş hatırlayacağım ender keyiflerinden biri, cumartesi akşamüstleri yakındaki mağazalara kısa bir alışveriş turuna çıkıp gelince bir yemek hazırlamak ve televizyonun karşısına geçip Torchwood izlemekti.

Torchwood, Dr. Who’yla beraber bu topraklarda bulunmadığından hiç bahsedemediğim iki BBC dizisi. Dr. Who ne derseniz 60’lardan 80’lerin sonuna dek 26 yıl oynadıktan sonra 3-4 yıl önce tekrar başlatılmış şeker bir bilim kurgu. Tekrar çekimlere başladıklarında bu haber hemen duyulmasın diye film bobinlerine yazdıkları isimmiş Torchwood (çünkü Doctor Who’nun anagramı). Sonra da ondan ayrı bir dizi olarak türemiş.

Velhasıl, o topraklarda kalmış şeylerden biri olan Torchwood geçen Pt. (23:25’te) trt’de karşıma çıktı. TRT’nin böyle sürprizleri oluyor.

Seyretmek için önceden bilmeniz gereken fazla birşey yok. Çalışkan ve akıllı polis memuru Gwen kimsenin bilmediği ve bağımsız çalışan bir gizli birime katılır. Bu birim, Torchwood, dünyaya gelen her türlü extra terrestrialle başetmek üzere uzmanlaşmıştır. Grubun karizmatik lideri Yüzbaşı Jack Harkness ölümsüzdür, filan. Yani, biraz çocuk işi, akıl boşaltıcı, bağımlılık yapıcı, hoş.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s